Vraví sa, že Čecha v Chorvátsku spoznáte aj podľa takej maličkosti, ako sú ponožky a sandále. No táto kombinácia je zrejme známa už po celom svete a český turista jej i tak zostáva neraz verný. Je to však skutočne také barbarstvo a faux pas? Teraz vám vysvetlíme, prečo nie sú kombinácie ponožiek a sandálov takým žalospevom. Alebo?

Bolo už aj horšie

Ľudia zabúdajú veľmi rýchlo, no ponožky a sandále sú akýmsi stereotypom, ktorý sa nejakým spôsobom zakorenil v našom DNA. No spomeňte si aj na iné výstrelky 21. storočia. Šaty z latexu, večerná róba zo surového mäsa, neónové tielka a mnoho iného. A takýchto trendov, ktoré sa postupne stali toxickými alebo boli žalostnými, bolo naozaj mnoho.

Kto riadi módu?

Ponožky a sandále. Keby s tým prišiel David Beckham, máme pocit, že až tak žalostný pokus by to nebol a z módneho barbarstva by bol letný hit. Týmto spôsobom teda nemožno určiť, že ponožky v sandáloch sú módnym faux pasom. Kto to povedal?

Chcete ukázať vaše ponožky

Čo ak máte krásne farebné alebo vzorované ponožky a jednoducho ich svetu chcete ukázať. Nosiť ich v botaskách a dívať sa na ne iba pri obúvaní je naozaj škoda. Avšak, dať si ponožky do sandálov, to už uzrú svetlo sveta ako sa patrí. Na odsúdenie nechápavých rovno zabudnite.

Teplo aj počas letnej noci

Poznáte ten pocit, keď sa letná rosa rozhodne zbierať už vo večerných hodinách a zrazu sa vzduch nečakane ochladí? Ponožky a sandále sú teda kompromisom, ktorý vám umožňuje nosiť letnú obuv a zároveň udržať nohy v teple. Inovatívne, nemyslíte?

Ste rebel

Pravidlá, normy, stanovy, spoločenské konvencie, etiketa a blá, blá, blá. Je tam toho. Toľko zákazov a príkazov, že človek sa môže zblázniť. Buďte trocha solidárnymi a ukážte, že aj z prvoplánovej srandičky môže byť efektívny výsledok.

Lacné riešenie

Sandále od Vietnamca a krásne farebné ponožky s obľúbeným superhrdinom. Zdá sa, že takéto riešenie je lacné, praktické a i keď možno spoločensky odsudzované. Neznamená to automaticky zlé.

Vlastne…

Vlastne by sa dalo povedať, že tieto dôvody sú celkom logické. Ale povedzte si sami, dokázali by vás presvedčiť o tom, aby ste si ponožky do sandálov skutočne obuli? Pretože nás rozhodne NIE! Prosíme pekne, krásne ponožky majú svoje čaro a ukázať ich svetu je skvelý nápad, ale nie v sandáloch.